Przejdź do głównej zawartości

Recenzja - "Królestwo mostu" Danielle L. Jensen


Tytuł: Królestwo mostu
Autor: Danielle L. Jensen
Wydawnictwo: Galeria Książki
Liczba stron: 400

„Ale jej serce, od czasu ucieczki ze Środkowej Strażnicy zimne i spopielałe jak zgliszcza, teraz płonęło wściekłością, której nie umiała się sprzeciwić.”

A gdybyście zakochali się w tej jednej osobie, którą przysięgaliście zniszczyć?

W dniu ślubu Lara ma dla męża tylko jedną myśl: rzucę twoje królestwo na kolana. Jako księżniczka szkolona od najmłodszych lat, by być śmiertelnie niebezpiecznym szpiegiem, wie, że Królestwo Mostu symbolizuje jednocześnie legendarne zło – i legendarną obietnicę. Jako jedyna droga przez pustoszony burzami świat, Królestwo Mostu kontroluje handel i podróże między krajami, co pozwala jego władcy się wzbogacać, a swoich wrogów– w tym ojczyznę Lary – rujnować. Kiedy więc Lara – pod pozorem wypełniania zapisów traktatu pokojowego – trafia do niego jako narzeczona władcy, jest gotowa zrobić wszystko, by osłabić obronę nieprzeniknionego Królestwa Mostu.
Ale kiedy Lara trafia do nowego domu – porośniętego bujną roślinnością raju otoczonego przez wzburzone morza – i poznaje przyszłego męża, Arena, zaczyna się zastanawiać, gdzie leży prawdziwe zło. Wokół siebie widzi królestwo walczące o przetrwanie, a w Arenie mężczyznę, który zajadle broni swoich poddanych. Dzięki swojej misji Lara coraz lepiej rozumie konflikt o most, a jednocześnie nie może dłużej ignorować uczucia, które zaczyna ją łączyć z Arenem.
A mając cel niemal w zasięgu ręki, musi podjąć decyzję – czy zniszczy króla, czy wybawi własny lud?


To już moja szósta książka Danielle L. Jensen i szczerze przyznam, że jest jedną z moich ulubionych książek w jej dorobku Tak samo jak sama autorka, której każda książka trafia w moje serce. Uwielbiam jej książki, bo za każdym razem wciągają mnie mocno w swoją lekturę, a ja sama przepadam w każdej historii. Zawsze wali mi szybko serce, a ja sama stresuje się za bohaterów i myślę o tym, co ich spotka.
„Królestwo mostu” to wciągająca, trzymająca za serce i niesamowita opowieść, która jest naprawdę godna polecenia. Czemu tak jest? Ponieważ fabuła jest cudowna! Ach, niesamowita! Intryga wymyślona przez Jensen i sposób w jaki ją prowadzi jest naprawdę świetny. Niektórych rzeczy można się domyśleć, ale nie przeszkadza to w ogóle w czytaniu oraz w czuci presji i stresu związanego z tym „co się wydarzy”. Ja przez cały czas, gdy czytałam książkę, czułam szybko bijące serce i stres. Już tak mam, że stresuję się za bohaterów i chcę, aby wszystko się im udało. Zwłaszcza jeśli ci bohaterowie są tego warci i w tym przypadku tak właśnie jest. Historia opowiadana jest z dwóch perspektyw – Lary i Arena. Oboje polubiłam i naprawdę czułam rodzącą się między nimi chemię, a także rozumiałam powody kierujące każdym z nich. Ich każde zachowanie miało swoje motywy i było w jakiś sposób wytłumaczone. Sama zaś Lara, nasz niebezpieczny szpieg, jest bardzo ciekawą postacią choćby z powodu jej wewnętrznego konfliktu i misji, którą przybyła wykonać. Była silna, twarda, ale miała też uczucia, które dało się od niej wyczuć. Tak samo było z Arenem, który naprawdę przypadł mi do gustu i muszę przyznać, że był chyba moim ulubionym charakterem w książce. Dbał o swoje królestwo, zależało mu na poddanych i nie był aż tak straszny jak malowali go inni ludzie.
Jak dla mnie jest to historia warta poznania, bo potrafi naprawdę zaintrygować czytelnika i sprawić, że w niej przepadnie. Bohaterów da się polubić, a nawet pokochać, a świat, do którego wkraczamy razem z Larą jest niesamowity i aż boli serce, gdy przychodzi do nas świadomość, że to już ostatni rozdział, a nam trzeba czekać na drugi tom… Bo szczerze przyznam iż finał jest bardzo emocjonujący i rozrywa serce. Jednakże sprawia to, że jeszcze bardziej pragniemy kolejnego tomu, aby poznać dalsze losy Lary oraz Arena. Ja czekam niecierpliwie i mam nadzieję, że się nie zawiodę!

Ocena: 8/10

Zapraszam na mojego Instagrama

Zapraszam na Czytam Pierwszy

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Recenzja - Zimowe zaręczyny Tom 1 Lustrzanna

Tytuł: Zimowe zaręczyny Tom 1 Lustrzanna Autor: Christelle Dabos Wydawnictwo: Entliczek Liczba stron: 496 „Zapominanie o zmarłych było jak zabijanie ich drugi raz.” Ofelia skrywa za starym szalikiem i okularami krótkowidza nietypowe dary: potrafi czytać przeszłość przedmiotów oraz przechodzić przez lustra. Spokojne życie, które wiedzie na rodzimej arce – Animie, zmienia się, gdy zostaje zaręczona z tajemniczym mężczyzną należącym do potężnego klanu Smoków – Thornem. Dziewczyna musi na zawsze opuścić rodzinę i podążyć za narzeczonym do Niebiasta – dryfującej w powietrzu stolicy odległej arki, zwanej Biegunem. Dlaczego wybór padł właśnie na Ofelię? Dlaczego musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamość? Dziewczyna nieświadomie zostaje uwikłana w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. To. Była. Cudowna. Historia! Od momentu, gdy ta książka trafiła w moje ręce wiedziałam, że muszę ją jak najszybciej przeczytać. Czytałam dużo dobrego na jej temat, widziałam piękne fanarty z nią...

Recenzja - "Nexus" Sasha Alsberg, Lindsay Cummings

Tytuł: Nexus Autorzy: Sasha Alsberg, Lindsay Cummings Wydawnictwo: We Need YA Liczba stron: 455 „Leć całym sercem” Jej statek przepadł, załoga została schwytana, a sławna Androma Racella straciła tytuł Krwawej Baronowej. Teraz jest zbiegiem bezlitośnie ściganym przez Galaktykę Mirabel. Bezwzględna Królowa Nor rządzi większością galaktyki dzięki toksynie kontrolującej umysł. Androma zaryzykuje wszystko, nawet wolność, aby znaleźć lekarstwo. Na skutej lodem planecie Solery znajduje niespodziewanego sojusznika. Wraz z Dexem planują, jak dostać się do miasta. W Arcardius działania Nor doprowadziły do inwazji Mirabel. Gdy załoga walczy o odzyskanie wolności, Andi i Dex odkrywają zagrożenie znacznie większe niż wszystko, z czym mieli do czynienia. To nie koniec gwiezdnej przygody, to dopiero jej początek! „Nexus” jest kontynuacją losów Andromy, która musi powstrzymać Nor oraz Valena przed zdobyciem całej galaktyki oraz zesłaniem na niej zagłady. Czy jest lepsza od pie...

Recenzja - "Połączeni" Colleen Houck

T ytuł: Połączeni Autor: Colleen Houck Wydawnictwo: We need YA Liczba stron: 495 Lily Young nie jest już tą samą dziewczyną, którą kiedyś była. Po przeżyciu nieziemskiej przygody, zapomniawszy o tym, co ją spotkało, budzi się na farmie swojej babci. Czuje się zagubiona: jej ukochany, słoneczny książę, podróże po Egipcie i wyprawa do zaświatów są dla niej jedynie tajemniczymi opowieściami. Lily stała się teraz częściowo człowiekiem, częściowo lwem, a częściowo wróżką. Jej przeznaczeniem jest przeistoczyć się w Wasret – boginię, która ma pokonać raz na zawsze złego boga Setha. Z pomocą swojego starego przyjaciela, doktora Hassana, Lily wyrusza w ostatnią wędrówkę przez kosmos i równiny Egiptu, podczas której przemieni się w tę, którą naprawdę jest. Czas, by Lily znalazła swój zachód słońca. Rok czekałam, aby w końcu zabrać się za ostatni tom serii i poznać zakończenie historii Lily, a także Synów Egiptu. Poprzednie tomy bardzo mi się podobały, choć przyznam, że przy drugim miała...